UR.HARUNYAHYA.COMhttp://ur.harunyahya.comur.harunyahya.com - قرآن کے کچھ راز - حالیہ اضافہurCopyright (C) 1994 ur.harunyahya.com 1UR.HARUNYAHYA.COMhttp://ur.harunyahya.comhttp://harunyahya.com/assets/images/hy_muhur.png11666Taha Suresi, 36-39 (Hz. Musa (as) ile ilgili sırlar) SAYIN ADNAN OKTAR’IN A9 TV’DEKİ CANLI SOHBETİ (16 ARALIK 2011, 13:00)

ADNAN OKTAR: “(Allah) Dedi ki: ‘Ey Musa istediğin sana verilmiştir.’" ‘Bu dediklerinin hepsini yapacağım’ diyor Allah. "Andolsun, Biz sana bir defa daha lütufta bulunmuştuk." Allah bir hatırlatma yapıyor, ‘daha önce de bulunmuştuk’ diyor.  "Hani, annene vahyolunan şeyi vahyetmiştik, (şöyle ki:) ‘Onu sandığın içine koy, suya bırak, böylece su onu sahile bıraksın; onu Benim de düşmanım, onun da düşmanı olan biri alacaktır. Gözümün önünde yetiştirilmen için, Kendim'den sana bir sevgi yönelttim.’" diyor Cenab-ı Allah. ‘Seni sevimli kıldım ama gözümün önünde yetiştirilmen için gerekçesi bu’ diyor Allah. ‘Onun için seni sevimli kıldım.’ Çok sevimli Hz. Musa (a.s), ölünceye kadar da çok sevimliydi. Muhteşem yakışıklılığı. Mesela kavminde psikopatlık yapmaya kalkıyorlar, Hz. Musa (a.s) bir geldiğinde, anında ayar oluyorlar onu gördüklerinde. Kişiliğinden, şahsiyetinden, gücünden müthiş etkileniyorlar. Yani lider etkisi var. "Onu sandığın içine koy, suya bırak,” ‘Sandığın içine’ bir, ‘suyun içine bırakılmak’ iki, “böylece su onu sahile bıraksın;” üç. Sandık, su ve sahil. “Benim de düşmanım, onun da düşmanı olan biri alacaktır.” Allah’ın düşmanı kimdir? Deccaldır, o devrin deccalı. "Hani kız kardeşin gezinip; ‘Onu(n bakımını) üstlenecek birini size haber vereyim mi?’ demekteydi. Böylece, seni annene geri çevirmiş olduk ki, gözü aydın olsun” Allah, ‘böyle ince bir plan yaptım’ diyor. Allah’ın plana ihtiyacı yok, ‘kaderi böyle yaptım’ diyor. “ve hüzne kapılmasın.” (Taha Suresi, 36,39) Üzülmeyi de Allah kaldırıyor.


 

]]>
http://ur.harunyahya.com/ur/قرآن-کے-کچھ-راز/108211/taha-suresi-36-39-(hzhttp://ur.harunyahya.com/ur/قرآن-کے-کچھ-راز/108211/taha-suresi-36-39-(hzWed, 18 Apr 2012 18:18:03 +0300